Jak si mohu prodloužit předplatné aplikace FakturaOnline.cz?

Předplatné lze prodloužit následujícími způsoby:

  1. Platba platební kartou
    Na stránce Objednávka předplatného stačí vybrat vámi preferovaný tarif (např. "Tarif PREMIUM") a před odesláním zvolit možnost „Platba platební kartou“. Poté budete přesměrováni na online platební bránu. Jakmile proběhna platba, předplatné bude prodlouženo automaticky.
  2. Platba bankovním převodem
    Na stránce Objednávka předplatného stačí vybrat vámi preferovaný tarif (např. "Tarif PREMIUM") a před odesláním zvolit možnost „Bankovní převod" Bude vám vygenerovaná proforma faktura. Po jejím úspěšné uhrazení bude přeplatné prodlouženo automaticky.

Potřebuji vystavit fakturu se starými sazbami DPH. Jak ji vystavím?

Stačí vybrat Datum zd. plnění před 1.1.2013, sazby DPH se přenou na sazby platné v minulém období.

Nemohu otevřít PDF fakturu v programu Adobe Reader, objevuje se hláška "illegal operation inside a path"

Tato chyba se projevuje pouze na velmi starých verzích programu Adobe Reader 7 a nižší. Tato verze je již přes 5 let stará, neudržovaná a představuje bezpečnostní riziko pro váš počítač a z těchto důvodů ji nepodporujeme. Vřele vám doporučujeme upgrade na nejnovější verzi programu Adobe Reader.

Poskytujete data ukládaná do formuláře třetím osobám?

Informace, které zadáte do formuláře při vytváření faktury se nikam neukládají a informace o využívání služby FakturaOnline.cz nikomu neposkytujeme.

Hrozí možnost zneužití údajů z faktury, kterou vytvářím?

Možnost zneužití osobních nebo firemních údajů, včetně jakýchkoliv dalších informací z faktury v žádném případě nehrozí. Spojení mezi vaším počítačem a službou FakturaOnline.cz je zabezpečeno pomocí šifrovaného protokolu HTTPS a data, která zadáváte do formuláře při vytváření faktury se na naší straně nikam neukládají.

Odkud se načítají informace o subjektech na základě IČO?

K načtení názvu a adresy ekonomického subjektu využívá aplikace FakturaOnline.cz služeb volně přístupného informačního systému ARES (Administrativní registr ekonomických subjektů) Bližší informace o ARES.

Co je to IBAN a SWIFT a k čemu slouží?

IBAN (International Bank Account Number) je mezinárodní číslo bankovního účtu. Kód SWIFT (někdy bývá také označován jako BIC) jednoznačně identifikuje banku v mezinárodním platebním styku. Oba tyto kódy slouží především při platbách do a ze zahraničí.

Chtěl bych fakturu v jiném jazyku, než které nabízíte. Je to možné?

Pokud máte zájem o překlad samotné PDF faktury do jazyka, který právě potřebujete, neváhejte a kontaktujte nás. Zašleme vám příslušná data k překladu a pak je rádi zahrneme do naší aplikace.

Smazal se mi email s přihlašovacím heslem, můžete mi jej prosím zaslat znovu?

O nový email s přihlašovacími údaji si můžete zažádat na stránce Obnova zapomenutého kódu. Obratem vám přijde email s přístupovými údaji.

Vybral jsem fakturu bez DPH. Proč se mi zobrazilo na faktuře Plátce DPH i když nejsem?

Informace "Plátce DPH" se zobrazuje, pokud máte vyplněné DIČ. Jako neplátce DPH nejste povinni DIČ v obchodním styku uvádět. Slouží primárně pro komunikaci s finančním úřadem. Pokud DIČ nevyplníte, tak na faktuře bude uvedeno "Neplátce DPH".