Pokud potřebujete poslat víc faktur v jednom formátu anebo dodat přehled pro banku či potenciálního obchodního partnera, může vám přijít vhod export faktur. Všechny faktury, které vytvoříte, můžete dále exportovat v různých formátech, jako je pdf, XML či ISDOC.

Jak probíhá export faktur?

Po přihlášení do FakturaOnline.cz kliknete na záložku „Vystavené faktury“ a zvolíte možnost buď hromadné akce, kdy se všechny faktury vyexportují anebo si zvolíte jen určité faktury. Dále si vyberete, do jakého formátu se mají vyexportovat.

ISDOC forma

Nejběžnější formou je pdf, ale určitě oceníte také formát ISDOC, který lze využít pro většinu účetních softwarů, jako je POHODA, Money S3, SAP, DUNA či KARAT. ISDOC je formát elektronické fakturace v České republice a byl vytvořen sdružením SPIS. Je možné ho doplnit i o elektronický podpis. Skvělé je, že všechny faktury můžete převést do zvoleného formátu i po jejich vystavení. Možnost stažení do formátu ISDOC ocení zejména účetní, jelikož obsahuje všechna potřebná data.

XML formát

Formát XML je velmi využíván v ekonomickém systému POHODA. Mnoho podniků využívá elektronické sdílení faktur pomocí XML. Jedná se o typ faktury, která k odesílání a přijímání faktur využívá XML jazyk. Je to standardní formát, který vám umožňuje snadno sdílet informace mezi různými aplikacemi a systémy. Podniky rády tento formát využívají, jelikož lze tak snadno odesílat a přijímat faktury elektronicky bez obav z problémů s kompatibilitou.

Vaší účetní můžete také ulehčit práci tím, že jí umožníte přístup do vašeho účtu, kde si již sama potřebné dokumenty vyexportuje.