Protože chceme naše služby neustále zlepšovat a co nejvíce vám tak usnadnit a urychlit fakturování, dali jsme dohromady pár nejčastějších dotazů, se kterými se setkává naše podpora.

Všechny dotazy, které jsou nejčastěji pokládány jsme rozdělili do tří kategorií. Otázky týkající se nastavení profilu a přihlášení se k fakturaonline.czproblémy s vystavováním faktur a dále některé nečekané trable všeho druhu

Profil u FakturaOnline.cz

  • Aktivace předplatného: Peníze jsem odeslal, ale můj účet stále není aktivní.

Nejčastěji se tak stane z důvodu špatného uvedení variabilního symbolu, či jeho neuvedení. V takovém případě se na nás obraťte na podpora@fakturaonline.cz , pošlete potvrzení o úhradě, abychom mohli platbu dohledat a váš účet aktivovat. 

  • Mohu změnit přihlašovací kód? 

Pokud chcete váš současný kód změnit, stačí se odhlásit z účtu FakturyOnline.cz, při opětovném přihlašování máte možnost nechat si zaslat kód znovu na zadanou emailovou adresu, a tedy jej obnovit.

  • Změna emailové adresy účtu na FakturaOnline.cz 

Pokud potřebujete změnit emailovou adresu, zašlete nám, prosím, potvrzení z obou dvou emailových adres (nové i staré), abychom měli ověření, že se jedná o stejnou osobu. Následně email změníme a tuto změnu potvrdíme. 

  • Smazal se mi email s přihlašovacím heslem, můžete mi jej prosím zaslat znovu?

O nový email s přihlašovacími údaji si můžete zažádat na stránce Obnova zapomenutého kódu. Obratem vám přijde email s přístupovými údaji.

Dotazy související s vystavováním faktur

  • Potřebuji vystavit fakturu se starými sazbami DPH. Jak ji vystavím?

Při vystavování takové faktury jen vyberte Datum zd. plnění před 1.1.2013, sazby DPH se pak automaticky změní na hodnoty platné v požadovaném období.

  • Chtěl bych vystavit fakturu v jiném jazyce, než které jsou k dispozici, je to možné? 

V případě, že potřebujete překlad dané faktury do jiného jazyka, ozvěte se nám prosím na podpora@fakturaonline.czInformace k překladu vám zašleme.

Další dotazy 

  • Jak převést fakturu do formátu ISDOC, který je kompatibilní se systémem Pohoda?

Při odeslání faktury emailem je možnost zaškrtnout formát ISDOC, který je se systémem Pohoda kompatibilní.