Žijeme v době velkých možností, což platí i pro oblast sebevzdělávání. Na internetu je nespočet odborných článků, videokurzů, e-booků a dalších materiálů, ze kterých lze získat hodnotné informace. Navíc spousta materiálů je dostupná zdarma. V tomto článků vám doporučíme, kde se lze na internetu zdarma vzdělávat.

Sebevzdělávání je velmi prospěšné a má pozitivní vliv na náš profesní i osobní život. Získáte tak nové informace, dovednosti či techniky, díky čemuž se posunete vpřed v oblasti, ve které se vzděláváte. Můžete tak zvýšit svou konkurenceschopnost na trhu práce, rozšířit své obzory a můžete tak zvýšit i své sebevědomí. Samovzdělávání se na internetu šetří také váš čas, jelikož nemusíte nikam dojíždět a můžete se učit v pohodlí vašeho domova a v dobu, ve které vám to nejvíce vyhovuje.

Tipy na vzdělávací weby

Nechte se inspirovat našimi typy na vzdělávací weby, které poskytují zdarma hodnotný obsah.

TED Talks 

Platforma Ted Talks je dostupná zdarma a najdete na ní krátké přednášky na široké spektrum témat. V každém videu vystupují řečníci, kteří jsou odborníky na dané téma anebo mají zajímavý příběh k vyprávění. 

Kurzy pro radost

Na této stránce naleznete více než 400 lekcí zdarma. Kurzy pro radost mají široké spektrum oblastí, ve kterých se můžete vzdělávat, jako jsou cizí jazyky, kreslení, hraní na hudební nástroje, umělá inteligence, osobní rozvoj či vaření. Každý si zde může přijít na své. 

Blog FakturaOnline.cz

Pokud se chcete vzdělávat v oblasti podnikání, účetnictví či daní, navštivte náš blog FakturaOnline, kde se věnujeme různým tématům z těchto oblastí. 

Duolingo

Pro učení jazyků doporučujeme aplikaci Duolingo, která funguje jako hra a má vizuálně přitažlivé rozhraní. Hra je nastavena jako strom, kterým se musíte pomalu prokousávat. Když se dostanete na konec, získáte roztomilou malou trofej s vlajkou, která představuje jazyk, který se učíte.

Google Digitální garáž

Digitální garáž od Google má většinu kurzů zdarma. Kurzy se zaměřují na digitální témata, jako je online marketing, data a technologie, rozvoj kariéry a další. Všechny kurzy jsou vytvořeny společností Google a odborníky z oboru. Můžete studovat svým vlastním tempem. Mnoho kurzů nabízí po dokončení certifikaci, která může být cenným doplňkem vašeho životopisu nebo profilu na LinkedInu.

Seduo.cz

Na platformě Seduo najdete několik kurzů zdarma, avšak většina je zpoplatněna. Vzdělávat se můžete v oblasti obchodu, produktivity, marketingu, komunikace, osobního rozvoje či v digitálních dovednostech. 

Rozvíjejte nadále své dovednosti, díky kterým budete lépe řešit situace ve svém profesním i osobním živote. Otevřou se vám dveře k dalším možnostem a obstojíte tak mnohem lépe ve vysoce konkurenčním tržním prostředí.