Zaplatili jste jeden z ročních tarifů FakturaOnline a váš účet stále není aktivní? Jak postupovat se dočtete v následujícím článku.

Přijetí platby

Klienti se s problémem přijetí platby mohou setkat v obou případech prodloužení - ze zkušebního období i v případě prodloužení již stávajícího ročního tarifu MINI a PREMIUM. Nejčastější příčinou je špatně uvedený variabilní symbol.

expirace

Špatně uvedený variabilní symbol při platbě

Nejčastější příčinou chyby při aktivaci tarifu je špatně uvedený variabilní symbol, kvůli kterému se platba automaticky nespáruje s účtem. Při platbě předplatného je nejlepší využít bránu pro online platbu kartou (odkaz je vždy v e-mailu potvrzující objednávku) případně při tvorbě objednávky na webové stránce. Systém vyplní variabilní symbol automaticky a tím nedojde k chybě při přepisu. Případně lze využít platbu pomocí QR kódu, který je také uveden v potvrzovacím e-mailu. 

Jak postupovat, pokud se tarif neaktivoval

Prvním krokem je ověření, zda byla platba opravdu realizovaná. Jestliže zjistíte, že jste zaplatili se špatným bankovním variabilním symbolem nebo i přes stržení platby nebyl tarif aktivován, nejrychlejší cesta je napsat Anetě na podpora@fakturaonline.cz, platba bude dohledána ručně, spárována s profilem klienta a účet bude vzápětí aktivní.